KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11665033

nr 1166 5033

Andreas Friis

(1890-1983), Danmark

Oljemålning, Badstrand, signerad och daterad 1926. 30x40 cm

Andreas Friis, dansk bildkonstnär född 1890, död 1983.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 26 februari 2018
kl 20:18:12

24/2 11:28:44 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Andreas Friis

Läs mer om Andreas Friis